Корисні статті

Цікаво, що таке дистильована вода

Цікаво, що таке дистильована вода? Дистильована вода очищена від солей жорсткості, сторонніх домішок і включень на високому рівні. Після процесу дистиляції, вода стає дуже чистою. Її питома теплопровідність низька, становить не більше 0,5 мСм/м. У ній розчинені гази. З основних – азот, кисень, аргон, вуглекислий газ і деякі незначні кількості другорядних. Тому дистильована вода має слабокислу середу, pH від 5,4 до 6,6.

Дистильовану воду можна:

  • застосовувати для технічних цілей;
  • заливати в електропраски для зволоження під час прасування, адже накипу зовсім не буде, що збереже довговічність приладу;
  • доливати в акваріуми, щоб підтримувати потрібний сольовий баланс водного світу;
  • додавати в охолоджуючу рідину, антифриз, при її випаровуванні;
  • використовувати для заповнення опалювальної системи будинку, щоб запобігти осадковому накипу в батареях, трубах, котлах, уникнути корозії металу;
  • залити в дорогий електрокамін, що створює ефект полум’я з парів води і світла, що і рекомендують робити виробники, щоб уникнути засмічення солями звичайної води;
  • пустити в хід для розведення електроліту в акумуляторах;
  • застосувати для промивання системи охолодження, замінюючи антифриз;
  • експлуатувати в побуті для розведення миючих, чистячих засобів.

Сферу застосування дистильованої води можна продовжити, тому що вона не утворює накипу (твердих сольових відкладень), хімічно активних домішок.

Зберігати дистильовану воду можна необмежений час в герметично закритих поліетиленових ємностях. Вона не псується, не втрачає своїх якостей.

Для застосування в фармацевтичних та медичних цілях дистильовану воду очищають особливим способом, дотримуючись стерильності, розливаючи найчастіше в скляну тару. Тому її зберігають не більше 3 діб після початку використання.

Чи можна пити дистильовану воду

Вчені, медики давно сперечаються з цього питання, проводять дослідження. Називають дистильовану воду «мертвою», як в старовинних казках. Частіше звучить думка, що пити її не можна, навіть небезпечно. Так як вона вимиває корисні мікроелементи, руйнує клітинні зв’язки. Але багато людей все ж вживають, готують на ній чай, каву. Пояснюють: адже поряд з дистильованою водою, людина їсть фрукти, овочі, каші, багаті мікроелементами і вітамінами.

Робити висновки «чи можна пити дистильовану воду» повинен кожен сам, з огляду на своє самопочуття, радячись з сімейним лікарем.

Де купити дистильовану воду

Для технічних цілей можна купити дистильовану воду в інтернет-магазині «Феофанівська». Якісна, недорога, розлита в 5-літрові бутлі на виробництві. Чиста дистильована вода стане вірним помічником в будинку, побуті, автомайстерні.

Статтю «Секрет краси рук – в воді!» рекомендуємо прочитати, щоб дізнатися про корисні властивості артезіанської води.

Залишити відповідь