Корисні статті

Про воду

Вода на Землі має значення для всього живого. Без неї немає життя. З давніх-давен люди шанують прісну життєдайну воду, адже вона входить до складу всіх живих організмів. Про воду в усі часи складали легенди, казки, перекази, де розкривали позитивні властивості, наділяючи великою силою та культом.

Вода – бінарна неорганічна сполука. Знаходиться в 3 станах: рідкому, твердому (лід) та газоподібному (пар), переходячи з одного в інше за певних температурних режимів.

Яка роль води для людини?

Одна з головних, адже людина насамперед складається на 60-75% з води. У дітей до 80%, у літніх людей 50%. Функціонування організму людини неможливе без води.

Тому при зневодненні на 20-25% від загальної кількості швидко настає смерть.

Чи відомо вам, що при втраті 10% вологи організмом, починаються хворобливі процеси та розлади у роботі органів.

Вода – універсальний розчинник органічних та неорганічних речовин, необхідна для протікання біохімічних процесів усередині організму, підтримуючи життєдіяльність.

Внутрішньоклітинна рідина становить третю, четверту частину води, що знаходиться в людині. Так, дорослий чоловік із масою 70 кг має 60% води, тобто. близько 42 л. При цьому внутрішньоклітинна рідина становитиме 28 л. Завдяки їй проходять метаболічні процеси: обмін речовин та енергії.

Функції води

 • Участь у терморегуляції, зволоженні.
 • Поставляє кисень, вітаміни, мікроелементи для живлення клітин.
 • Необхідна для правильного травлення, запобігання запорам. Тому лікарі рекомендують випивати натще склянку води щоранку для запуску організму в роботу.
 • Підтримує злагоджену роботу нервової та серцево-судинної систем.
 • Живлення міжхребцевих дисків та створення амортизуючих подушок у суглобах.
 • Виводить відпрацьовані продукти життєдіяльності та шлаки.
 • Бере участь у процесах накопичення та спалювання жиру, підтримуючи вагу.
 • Вживаючи необхідну кількість води, жирові відкладення спалюються, відповідно вага знижується.
 • Нарешті, вода – джерело молодості, оскільки уповільнює та запобігає старінню.

Цікаве про воду

 • При втраті 1-2% вологи організмом (від 500 г до 2,5 л) людина відчуває спрагу.
 • Відомо, що втрачаючи 6%, настає непритомність.
 • При зневодненні на 10-12% потрібна медична допомога, людина не може самостійно відновитися.
 • За добу, залежно від пори року, з тіла йде 1,5 – 3 л води. У середньому з: сечею 1200-1500 мл, потім 400-500 мл, повітрям, що видихається 300 мл, калом 200 мл. Влітку, у спеку, витрата збільшується.

Як поповнювати водний баланс

 • Із твердою їжею поповнюється на 40 – 50%.
 • Утворення за рахунок біохімічних процесів складає 3%.
 • Останню кількість отримуйте, вживаючи питну воду.

На жаль, дорослі практично ніколи не відчувають спраги, коли порушують правильне харчування. Організм не сигналізує про брак води або робить це пізно, коли людина почувається нездоровою. Тому до 35-40 років з’являються показники, що кричать про недостатнє водне харчування. Це сухість шкірних покривів, ламкість та випадання волосся, ожиріння, хвороби суглобів, порушення роботи травної, серцево-судинної, видільної, імунної систем, знижене потовиділення.

Діти, навпаки, любителі попити. Систематично харчуються у правильному режимі. Їхні обмінні процеси не порушені, тому вчасно надходить сигнал про втрату вологи.

Отже, головне завдання дорослих – це навчити дітей заповнювати втрату вологи, вживати не газовані напої, а чисту воду.

Якість артезіанської води, здобутої з глибинних свердловин, на сьогоднішній день найвища. Необхідні поживні речовини наповнять організм, зміцнять здоров’я.

У Києві компанія з доставки води «Феофанівська» виробляє негазовану артезіанську воду, видобуту із глибинних свердловин (260 м та 290 м) у с.Новосілки, екологічно чистому районі.

4 види води власного виробництва мають якісні показники, сертифікована продукція. Зменшеною кількістю солей характеризуються Феофанівська легка, Природна легка. Підходять для пиття у сирому вигляді, приготування їжі, напоїв – кави, чаю.

Замовивши 2 бутлі по 18,9 л питної води, супутні товари, доставка по Києву та області буде безкоштовною.

Рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Хлор, вода та здоров’я», щоб остаточно переконатися, що здоров’я в наших власних руках, яке потрібно берегти змолоду.

Залишити відповідь